Kravu aviopārvadājumi un jūras pārvadājumi - plusi un mīnusi jūsu uzņēmumam

2024.11.27
Mūsdienu globalizētajā ekonomikā efektīvai loģistikai ir izšķiroša nozīme uzņēmējdarbības panākumos. Uzņēmumi pastāvīgi saskaras ar lēmumu, kā transportēt savas preces, bieži vien izvēloties starp aviopārvadājumiem un jūras pārvadājumiem. Katram transporta veidam ir unikālas priekšrocības un trūkumi, kas var būtiski ietekmēt izmaksas, piegādes laiku un vispārējo stratēģiju. Uzņēmumiem, kas ir atkarīgi no savlaicīgiem sūtījumiem, izvēle var būt dilemma, kas ietekmē to peļņu un klientu apmierinātību. Šīs rokasgrāmatas mērķis ir iedziļināties katras pārvadājumu iespējas niansēs, sniedzot jums zināšanas, kas nepieciešamas, lai pieņemtu pamatotu lēmumu.

Izmaksu analīze: Gaisa kravu pārvadājumi pret jūras kravu pārvadājumiem
 

Kad runa ir par pārvadāšanas izmaksām, krasās atšķirības starp aviopārvadājumiem un jūras pārvadājumiem var noteikt jūsu stratēģiju. Parasti jūras kravu pārvadājumi lielākiem sūtījumiem ir daudz izdevīgāka izvēle. Šeit ir sniegts vienkāršs izmaksu sadalījums:

  • Airfrakts: Labākais risinājums mazākām, vērtīgām precēm, kurām nepieciešama ātra piegāde. Tipiska aviopārvadājumu cena mazākiem sūtījumiem var būt ievērojami augsta - smagākiem sūtījumiem gaidiet aptuveni 7,5 ASV dolārus par kg.
  • Jūras kravu pārvadājumi: Ekonomiskāki izdevīgāk, jo īpaši sūtot lielākus apjomus. Piemēram, sūtījums ar pilnu konteineru (FCL) varētu izmaksāt aptuveni 1400 USD par 500 kg.

Lai to paskaidrotu, aplūkojiet šo salīdzinošo piemēru:

  • Par 30 kg smagu sūtījumu aviopārvadājumi varētu izmaksāt aptuveni 210 USD, savukārt jūras pārvadājumi varētu izmaksāt aptuveni 350 USD.
  • Turpretī sūtījumiem virs 150 kg jūras pārvadājumi kļūst ievērojami lētāki - 2900 USD par 1500 kg, izmantojot okeāna iespējas, salīdzinājumā ar iespējamiem 10 500 USD par aviopārvadājumiem.

Kļūst skaidrs, ka, lai gan aviopārvadājumi nodrošina ātrumu, to izmaksas var būt pārāk augstas, lai veiktu liela apjoma sūtījumus, tāpēc jūras pārvadājumi ir ieteicamākais risinājums sūtījumiem, kuriem laiks ir mazāk svarīgs un budžets ir ierobežots. Izpratne par šiem skaitļiem ļauj uzņēmumiem labāk izstrādāt stratēģiju, pamatojoties uz savām kravu pārvadājumu vajadzībām.

Ātrums un efektivitāte: Kurš veids ir piemērots jūsu laika grafikam?

Teiciens "laiks ir nauda" loģistikā ir īpaši aktuāls. Gaisa kravu pārvadājumi pastāvīgi apsteidz jūras kravu pārvadājumus piegādes laikā, padarot tos par piemērotāko variantu laikietilpīgiem sūtījumiem.

Ātruma pārskats:

  • Kravu aviopārvadājumi: Atkarībā no pakalpojuma sūtījumus var piegādāt 2 līdz 12 dienu laikā. Ekspress iespējas var pat atvieglot sūtījumu piegādi no durvīm līdz durvīm tikai 2-3 darba dienās. Šāds ātrums var būt ļoti svarīgs tādās nozarēs kā mazumtirdzniecība un elektronika, kur kavēšanās var radīt ievērojamus zaudējumus.
  • Jūras kravu pārvadājumi: Tradicionālajam jūras transportam parasti ir nepieciešams daudz vairāk laika - no 20 līdz 35 dienām. Pat izmantojot paātrinātus pakalpojumus, jūras kravu pārvadājumi no Eiropas uz ASV austrumu piekrasti var aizņemt līdz pat 8 dienām.

Tādējādi lēmums par to, vai izmantot aviopārvadājumus vai jūras pārvadājumus, būtībā ir atkarīgs no tā, cik steidzami preces ir nepieciešamas. Ja jūsu biznesam ir nepieciešama ātra piegāde, piemēram, svaigu produktu vai sezonālu modes preču piegāde, visticamāk, jāizvēlas gaisa kravu pārvadājumi. Tomēr, ja sūtījumi ir lielgabarīta un mazāk atkarīgi no laika, nedrīkst aizmirst par jūras kravu pārvadājumu rentabilitāti un kapacitāti.

Drošība un uzticamība: Tranzīta risku novērtēšana

Kad runa ir par preču pārvadāšanu, drošība un uzticamība ir vissvarīgākie jautājumi jebkuram uzņēmumam. Salīdzinot kravu pārvadājumus ar gaisa transportu un jūras transportu, atklājas būtiskas atšķirības, kas saistītas ar kravu apstrādi un risku pakļautību tranzīta laikā.

Kravu pārvadāšanas drošība un uzticamība: 

Gaisa kravu pārvadājumi ir labi pazīstami ar stingriem drošības protokoliem un minimālu apstrādes apjomu. Parasti preces tiek iekrautas lidmašīnā, kas ir pakļauta ierobežotai laikapstākļu iedarbībai, tādējādi samazinot bojājumu un zaudējumu risku. Lidostās ir ieviesti stingri drošības pasākumi, kas samazina zādzību un viltojumu iespējamību. Saskaņā ar nozares datiem gaisa kravu pārvadājumi parasti ir mazāk zaudēti, jo to process ir paātrināts un tiek veiktas stingras apstrādes procedūras. Patiesībā, ja tiek pārvadātas lielas vērtības kravas, aviopārvadājumi var nodrošināt papildu drošības līmeni salīdzinājumā ar jūras pārvadājumiem.

  • Kravu apstrāde: Minimāla kravas apstrāde samazina bojājumu iespējamību.
  • Krāpšanas/zaudēšanas likmes: Mazāks risks, kas saistīts ar zādzību, ļauj noteikt zemākus tarifus salīdzinājumā ar jūras kravu pārvadājumiem.

Jūras kravu pārvadājumu drošība un uzticamība:

Turpretī jūras kravu pārvadājumi ietver vairākus pārkraušanas posmus, kas var palielināt risku, ka preces var tikt bojātas vai pazaudētas. Konteineri tiek iekrauti un izkrauti ostās, bieži vien pakļaujot kravu skarbākiem apstākļiem, piemēram, vētrainai jūrai vai nelabvēlīgiem laika apstākļiem. Lai gan šie sūtījumi gūst labumu no tā, ka tie ir droši izvietoti konteineros, kas nodrošina noslēgtu vidi, pirātisms un zādzība var radīt attālinātus riskus, jo īpaši tad, ja kuģi noenkurojas mazāk drošās vietās.

  • Kravu pārkraušana: Lielāka kravas pārvietošana palielina bojājumu iespējamību.
  • Riska faktori: Laikapstākļi un drošības jautājumi ievērojami ietekmē pārvadājumus.

Galu galā, izvēloties pārvadāšanas metodi, uzņēmumiem ir jāņem vērā pārvadājamo preču veids. Augstas vērtības vai trauslas preces var būt piemērotākas aviopārvadājumiem, savukārt apjomīgākas un izturīgākas preces var droši pārvadāt pa jūru.

Ietekme uz vidi: Oglekļa pēdas nospieduma novērtēšana

Tā kā uzņēmumi saskaras ar pieaugošu spiedienu ieviest ilgtspējīgu praksi, ir būtiski izprast pārvadājumu metožu ietekmi uz vidi. Visaptverošs gaisa un jūras kravu pārvadājumu salīdzinājums atklāj būtiskas atšķirības to oglekļa dioksīda emisijas pēdas nospiedumā.

Kravu aviopārvadājumu oglekļa dioksīda pēda:

Gaisa kravu pārvadājumi ir ievērojami mazāk videi draudzīgi nekā jūras kravu pārvadājumi.

Vispārīgie aprēķini liecina, ka gaisa kravu pārvadājumi rada aptuveni 500 gramu CO2 emisiju uz tonnu kravas uz vienu kilometru. Šāds augsts siltumnīcefekta gāzu emisiju līmenis rodas no gaisa kuģu degvielas patēriņa un ekspluatācijas prasībām, kas rada ievērojami lielāku oglekļa dioksīda emisiju nospiedumu.

Jūras kravu pārvadājumu oglekļa dioksīda pēdas nospiedums:

No otras puses, jūras kravu pārvadājumi ir ilgtspējīgāks risinājums. Aprēķini liecina, ka jūras pārvadājumi rada tikai 10 līdz 40 gramus CO2 uz metrisko tonnu kilometrā. Pateicoties apjomradītiem ietaupījumiem, lielāki kuģi, piemēram, MSC Irina, kas var pārvadāt vairāk nekā 24 346 divdesmitmetrīgus konteinerus, var transportēt preces efektīvāk nekā ar gaisa transportu.

Uzturīguma nozīme:

Uzņēmumiem, kas vēlas samazināt savu ietekmi uz vidi, jūras kravu pārvadājumu izvēle salīdzinājumā ar gaisa pārvadājumiem var būt nozīmīgs solis ceļā uz ilgtspējas uzlabošanu. Restorāni un mazumtirgotāji ne tikai riskē zaudēt uzņēmējdarbību, ja tiem trūkst "zaļo" apliecinājumu, bet apņemšanās samazināt oglekļa emisijas arī sagatavos uzņēmumus, lai tie varētu pielāgoties gaidāmajiem noteikumiem, kas vērsti uz ilgtspējību.

Kravu pārvadājumu ierobežojumi: Kravu pārvadājumu ierobežojumi: kas jums jāzina pirms nosūtīšanas.

Viena no būtiskākajām atšķirībām starp kravu pārvadājumiem pa gaisu un jūru ir kravu veidi, ko var pārvadāt. Šo ierobežojumu izpratne ir ļoti svarīga uzņēmumiem, jo īpaši, ja tie ir saistīti ar bīstamiem vai jutīgiem materiāliem.

Airkravu pārvadājumu ierobežojumi:

Gaisa pārvadājumos tiek ievēroti stingri noteikumi attiecībā uz preču veidiem, ko drīkst pārvadāt. Parasti ierobežojumi attiecas uz šādām precēm:

  • uzliesmojoši materiāli (piemēram, smaržas, šķiltavas).
  • toksiskas un kodīgas vielas (piemēram, baterijas, ķimikālijas).
  • daži bioloģiski materiāli vai sabiedrības veselībai bīstamas vielas.

Šo noteikumu dēļ uzņēmumiem pirms nosūtīšanas ir jāapspriežas ar saviem kravas ekspeditoriem, lai nodrošinātu atbilstību un drošību.

Jūras kravu pārvadājumu elastība:

Turpretī jūras kravu pārvadājumi parasti ir elastīgāki attiecībā uz kravu veidiem. Lai gan jūras kravu pārvadājumos joprojām tiek ievēroti daži ierobežojumi, piemēram, muitas noteikumi un importa/eksporta likumi, jūras kravu pārvadājumi ļauj pārvadāt plašāku preču klāstu, tostarp bīstamas vai bīstamas preces. Uzņēmumi var pārvadāt pat lielākus daudzumus, tostarp beramkravas.

Praktiski padomi par pārvadājumiem:

Uzņēmumiem, kas vēlas pārvadāt jutīgus materiālus, jāņem vērā šie padomi:

  • Vienmēr pārbaudiet noteikumus, kas attiecas uz jūsu pārvadājumu maršrutiem.
  • Iepriekš konsultējieties ar savu ekspeditoru.
  • Izmantojiet uzticamas loģistikas platformas, lai efektīvi pārvaldītu kravu ierobežojumus un atbilstību.

Secinājumi: Padarīt pareizo izvēli savam uzņēmumam

Izvēle starp aviopārvadājumiem un jūras pārvadājumiem ir daudzšķautņaina, ietverot tādus būtiskus faktorus kā izmaksas, ātrums, drošība, ietekme uz vidi un kravu ierobežojumi. Izprotot šos aspektus, uzņēmumi var pieņemt informētus lēmumus, kas atbilst to unikālajām vajadzībām.

Apkopojot galvenos apsvērumus:

  • Koeficients "Izmaksas un efektivitāte ": Izvērtējiet, vai jūsu sūtījumiem svarīgāks ir ātrums vai budžeta ierobežojumi.
  • Drošība un uzticamība: Apsveriet savu preču veidu un ar to saistītos riskus pārvadāšanas laikā.
  • Ietekme uz vidi: Ņemiet vērā sava uzņēmuma ilgtspējības mērķus un to, kā pārvadāšanas izvēle atbilst tiem.
  • Kravas ierobežojumi: Uzziniet, ko drīkst un ko nedrīkst pārvadāt, pamatojoties uz katra transporta veida noteikumiem.

Visbeidzot, ideālā pārvadāšanas metode ir atkarīga no jūsu uzņēmējdarbības mērķiem un darbības prasībām. Izvērtējot šos aspektus, jūs varat noteikt visefektīvāko un saprātīgāko pieeju savām pārvadājumu vajadzībām, nodrošinot savlaicīgu, drošu un rentablu preču piegādi.

Autors
csm_Profile_photo_b20b423ae5.jpg

Viktorija Monika Baublytė

Mārketinga speciālists