Raben logo
csm_90years_tlo_4K_dron_1600_8a0b331b79.jpg

Raben svin 90 gadus Eiropā

2021.04.07
90 gadus Raben Grupa nepārtraukti gāja uz priekšu un attīstījās, vienmēr drosmīgi skatoties nākotnē un meklējot jaunus izaicinājumus. Uzņēmums vēlas būt dzinulis, kas ne tikai virza pasauli, bet arī padara to labāku un zaļāku. Tāpēc, atzīmējot mūsu jubileju, mēs aicinām ikvienu sekot līdzi unikālajam eco2way Eiropas ceļojumam, savukārt septembrī sāksies balsošana par oglekļa izmešu kompensācijas projektiem – projekts, kurš uzvarēs, saņems finansiālo atbalstu.

2021. gadā Raben Grupa svin savu 90. jubileju. 90 gadi, kas ir pilni ar pieredzi, inovācijām un nepārtrauktu attīstību. Un uzņēmums pie tā noteikti neapstāsies.

“Pateicoties partnerībai un caurskatāmai sadarbībai ar mūsu klientiem, mēs esam daudz sasnieguši šo 90 gadu laikā. Mēs lepojamies ar saviem panākumiem, taču vienlaikus tie liek mums stāties pretī jauniem izaicinājumiem, tādiem kā klimata pārmaiņas. Mēs gribam, lai nākamajām paaudzēm būtu pieejami tie paši resursi, kurus mēs izmantojam šobrīd. Tieši tāpēc, atzīmējot mūsu jubileju, mēs vēlamies aicināt jūs ‘Eco2way’ – neparastā ceļojumā apkārt Eiropai, kura laikā mūsu darbinieki parādīs jums vietas, kas ir cietušas no klimata pārmaiņu ietekmes. Mēs ceram, ka mūsu klienti palīdzēs mums izvēlēties vietu, kuru mēs varēsim kopīgi atbalstīt, kad ceļojums būs beidzies. Lai mēs visi varētu izbaudīt tīru klimatu arī nākamo 90 gadu laikā...” – tā Evalds Rabens, Raben Grupas izpilddirektors (CEO).

90 gadi ceļā ar ekoloģiju

Korporatīvā sociālā atbildība ir ģimenes uzņēmuma DNS neatņemamā sastāvdaļa, kas balstās vērtību sistēmā. Uzņēmuma pieeja korporatīvās sociālās atbildības jautājumiem ir visaptveroša, iekļaujot sociāli atbildīgas aktivitātes organizācijas stratēģijā. Ekoloģija ir ļoti svarīga Raben Grupai. Katru gadu organizācija investē efektīvākos un apkārtējai videi draudzīgākos transporta un uzglabāšanas risinājumos, kā arī stāda tūkstošiem koku, kas neitralizē CO2 tonnas.

Tieši tāpēc uzņēmums nolēma svinēt savu 90. jubileju diezgan neparastā veidā, aicinot klientus un interneta lietotājus eco2way ceļojumā apkārt Eiropai. Šis neparastais ceļojums sākas 1. aprīlī un turpināsies līdz 2021. gada augusta beigām. Uzņēmuma darbinieki un ekoloģijas entuziasti būs šī ceļojuma gidi, kuri parādīs un izstāstīs stāstus par divdesmit vietām, kas ir pakļautas riskam klimata pārmaiņu dēļ. Jūs varat sekot līdzi visam ceļojumam vietnē www.raben90years.com un uzņēmuma sociālo mediju profilos visās 13 valstīs, kurās ir Raben termināli. Taču svinības ar šo nebeidzas! Atzīmējot savu 90. jubileju, Grupa vēlas uzdāvināt mums visiem un nākamajām paaudzēm dāvanu, tāpēc septembrī darbību uzsāks balsošanas platforma, kurā varēs nobalsot par kādu no trīs oglekļa izmešu kompensēšanas iniciatīvām. Iniciatīva, kas iegūs visvairāk balsu, saņems grantu no Raben Grupas. Balsošana turpināsies līdz novembra beigām, savukārt rezultāti un uzvarējušais projekts tiks pasludināti decembrī!

“Mēs vēlamies noteikt tirgus tendences ilgtspējas jomā, ne tikai izmantojot “zaļas” automašīnas un noliktavas vai stādot kokus, bet pilnīgi visos procesos, kas mums notiek. Mēs cenšamies padarīt tos pēc iespējas nekaitīgākus apkārtējai videi. Tā ir mūsu atbildība. Un, ņemot vērā, ka mūsu attiecības ar klientiem balstās partnerībā, esmu pārliecināts, ka viņi arī pievienosies mums uz šī ilgtspējīgas uzņēmējdarbības ceļa,” – izskaidro Evalds Rabens.

Raben Grupai šobrīd ir vairāk kā 150 filiāles 13 Eiropas valstīs, tā piedāvā ap 1200000 m2 noliktavu platību, nodarbina 10000 darbinieku un katru dienu tās uzdevumā vairāk kā 8500 mašīnu brauc pa Eiropas ceļiem. Tomēr sākums tam visam – neliels ģimenes uzņēmums Nīderlandē – bija visai neuzkrītošs. Šodien vērtības, kas ir raksturīgas ģimenes uzņēmumiem, ir joprojām svarīgas mūsu organizācijai, un tas pozitīvi ietekmē darbinieku iesaisti un attiecības ar klientiem.

Starptautiskā zīmola piedzimšana

1931. gadā mazā Nīderlandes pilsētiņā Medo-Vintersvejkā Jans V. Rabens, pašreizējā direktora vectēvs, sācis pārvadāt vietējo zemnieku produktus uz tirgu. Viņš bija izveidojis uzņēmumu, kas šodien ir starptautiskais zīmols. Nākamais svarīgais punkts Raben Grupas vēsturē ir brīdis, kad 1960. gadā uzņēmuma vadību pārņēma dibinātāja dēls Teo Rabens, kurš citā starpā attīstīja tekstilizstrādājumu pārvadājumus uz un no Polijas. Bet pirmo soli uz ārvalstīm spēra mazdēls Evalds. Viņš pārzina uzņēmumu pilnībā; jau desmit gadu vecumā viņš sestdienās mazgāja mašīnas, bet studējot augstskolā, strādāja par autovadītāju. Pēc 1989. gada pārmaiņām viņš ieraudzīja attīstības iespēju Polijas tirgū un devas uz Poliju ar mērķi nodibināt Raben filiāli. Tad viņš arī nopirka Polijas karti un atzīmēja divpadsmit vietas, kurām bija jākļūst par filiālēm dažādos valsts reģionos.

Pēdējie 30 gadi ir stāsts par uzņēmuma nepārtraukto attīstību un dinamisko paplašināšanos ārvalstu tirgos, un viens no panākumu noslēpumiem ir prasmīga labāko ģimenes uzņēmuma īpašību apvienošana ar korporatīvās pārvaldes modeļiem.

“Ģimenes uzņēmuma priekšrocība salīdzinājumā ar citiem uzņēmumiem ir tas, ka tajā pret klientiem un darbiniekiem izturas kā pret ģimenes locekļiem. Mēs piedāvājam loģistikas pakalpojumus ‘ar cilvēcīgu seju’. Partnerība un lojalitāte ir šāda sadarbības stila sastāvdaļas. Mums ir daudz ilggadējo klientu. Viņu uzņēmumi mainījušies laika gaitā, un mēs esam pielāgojušies šīm izmaiņām. Mēs esam partneri un kopā reaģējam uz jauniem izaicinājumiem. Mēs arī augam kopā. Šī nepārtrauktā attīstība ir ierakstīta mūsu uzņēmuma DNS. Mēs sniedzam nevis pakalpojumu, bet solījumu, un šis solījums ir jāizpilda – vienmēr laikā, pievēršot uzmanību sīkumiem un nodrošinot augstāko kvalitāti. Tādējādi mēs jau daudzus gadus meklējam inovatīvus risinājumus, vienmēr par prioritāti izvirzot klientu. Šādā veidā mēs investējam nākotnē, ilgtspējīgos risinājumos un projektos, kas nes labumu ilgtermiņā,” – tā Evalds Rabens, Raben Grupas CEO. Mums priekšā joprojām ir vairāki ceļi, bet jau tagad esmu pārliecināts, ka kopā mēs varēsim nokļūt, kur vien gribēsim.”

Paplašināšanās Eiropā

Raben Grupa attīstījās un bija līdzas saviem klientiem ceļā uz viņu panākumiem. 2002. gada tirgū parādījās Fresh Logistics Polska, kas specializējas svaigu produktu pakalpojumos, kur nepieciešams uzturēt kontrolētu temperatūru no 0 līdz +2 (UltraFresh) un no +2 līdz  +6°C visā loģistikas tīklā.

Periodā no 2003. līdz 2010. gadam notika ienākšana jaunos tirgos. 2003. gadā tika atvērta pirmā filiāle Ukrainā, bet gadu vēlāk Raben Grupas darbība Eiropā sasniedza Lietuvu, Latviju un Igauniju. 2008. gadā uzņēmums ienāca Čehijas un Slovākijas tirgos, bet divus gadus vēlāk arī Ungārijā. 2016. gadā mēs uzsākām darbību Rumānijā. 2017. gadā Grupa iegādājās 20% daļu Itālijas uzņēmumā SITTAM, un kopš 2020. gada tā ir vienīgais Raben SITTAM īpašnieks. 2019. gadā Raben ģimenei pievienojās Bulgārija, kur uzņēmums atvēra savu pirmo filiāli Sofijā.

Vācijas tirgus ir ļoti svarīgs Raben Grupai. Uzņēmums palielina savu klātbūtni tajā gan organiski, gan iegādājoties citus uzņēmumus. 2005. gadā esam pārņēmuši Birkart Systemverkehre. 2011. gadā Vācijas terminālu tīkls tika paplašināts, iegādājoties Wincanton. Nākamajos gados Grupai pievienojās vairāki citi uzņēmumi. Šobrīd Raben ir savs neatkarīgais transporta tīkls Vācijā, kurā ietilpst 34 filiāles.

Ceļš uz austrumiem

Grupas pakalpojumu portfeli papildina Raben East, kas kopš 2017. gada piedāvā starptautiskos sauszemes pārvadājumu pakalpojumus, ieskaitot regulārus salikto kravu pārvadājumus uz austrumu valstīm, kā arī muitas brokeru pakalpojumus un konsultācijas saistībā ar pārvadājumu organizēšanu uz austrumu tirgiem. Uzņēmums veic pārvadājumus uz tādām valstīm kā Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Irāka, Kazahstāna, Kirgizstāna, Moldova, Mongolija, Krievija, Tadžikistāna, Turkmenistāna, Turcija, Ukraina un Uzbekistāna.

Ceļš uz panākumiem

Raben ir viens no visstraujāk augošiem loģistikas uzņēmumiem Eiropā, un tas pilnībā izmanto tirgus iespējas, kas radās līdz ar Eiropas tirgus atvēršanu un brīvu preču plūsmu.  Raben piedāvā visaptverošu pakalpojumu klāstu: loģistikas pakalpojumi uz līguma pamata, sauszemes pārvadājumu tīkls (vietējie, starptautiskie un austrumu pārvadājumi), svaigo produktu transports (Fresh Logistics zīmols), pilno kravu pārvadājumi un intermodālais transports, jūras un avio kravu pārvadājumi. Galvenās nozares, kurām uzņēmums sniedza pakalpojumus 2020. gadā, bija pārtikas nozare (30%), patērētāju tehnoloģijas (21%), autobūves nozare (17%), mazumtirdzniecība (12%), ķīmisko izstrādājumu nozare (11%), nepārtikas plaša patēriņa preces (9%). Sauszemes transports, kas nodrošina 66% Grupas apgrozījuma, sniedz lieliskas attīstības iespējas, bet tas ir arī ikdienas izaicinājums Raben Grupai, uz kuru Raben reaģē, pielāgojot savu salikto pārvadājumu tīklu klientu gaidām visā Eiropā.

Aktivitātes, kuru mērķis ir veidot starptautisko tīklu, pilnībā atbilst uzņēmuma misijai un vīzijai, un, ņemot vērā, ka automašīnas ar Raben logo ir sastopamas daudzos maršrutos, nav šaubu, ka katru dienu Grupa tiecas būt “vienu asi” priekšā saviem konkurentiem.

Inovācijas

Raben Grupa koncentrējas uz digitalizāciju daudzos līmeņos – no fiziskiem procesiem līdz biroja procesu robotizācijai, izmantojot RPA (Robotic Process Automation). Automatizācijas jomā Grupa ievieš tādus mūsdienīgus IT risinājumus kā platformas, kas automātiski sniedz informāciju klientam, un platformas, kas parāda ETA (plānotais ierašanās laiks). Noliktavu automatizācijas un robotizācijas jomā tiek ieviestas ierīces, kas izmēra sūtījumus, autonomie vai pusautomātiskie iekrāvēji, kā arī “kobotu” rokas, lietiskā interneta (Internet of Things) sensori un daudzi citi risinājumi, kas palielina uzglabāšanas un transportēšanas procesu efektivitāti. RPA jomā ir aktīvāk jāievieš programmatūras roboti, kas atbalsta vai aizvieto lietotājus darbā ar noteiktām lietotnēm (WMS/TMS/FK) vai dažādu IT sistēmu interfeisos.

Nolūkā pandēmijas laikā nodrošināt drošas piegādes un ievērot rekomendējamo distanci starp personām, kuras piedalās piegādes procesā, Raben Grupa ir ieviesusi jaunu pakalpojumu salikto kravu pārvadājumiem, kas saucas PCD (Picture Confirming Delivery – Ar fotogrāfiju apstiprināta piegāde). Tā ir bezkontakta piegādes apstiprināšana, izmantojot fotogrāfiju.

Laiks svinēt labāku rītdienu

2021. gads neapšaubāmi būs interesants posms Raben Grupas vēsturē. Tas nav tikai kārtējais loģistikas un tehnoloģiju attīstības gads, bet, galvenokārt, tas ir laiks domāt par nākotni. Ja mūsu galvenais mērķis ir nodrošināt nākamajām paaudzēm tos pašus dabas resursus, kādi mums ir pieejami tagad, tad labāka un zaļāka Eiropa ir labākais pamats šim kopīgajam darbam. Raben Grupai zaļa nākotne sākas šodien!