Raben logo
IKEA Volvo Raben electric Truck

IKEA, Volvo Trucks un Raben Grupa apvieno spēkus Polijā nolūkā paātrināt nulles emisiju transporta attīstību

2022.09.15
IKEA Industry, Volvo Trucks un Raben Grupa ir parakstījuši sadarbības līgumu par nulles emisiju smagajiem transportlīdzekļiem Polijā. IKEA sāks izmantot Volvo elektriskās kravas mašīnas divās IKEA Industry ražotnēs Polijā iekšējā transporta plūsmās, kuru operators būs Raben Grupa. Zināšanas, kas tiks iegūtas šajā pilotprojektā, tiks izmantotas plašākai transporta operāciju elektrifikācijai lielākā transporta tīklā.

IKEA ir liels transporta pakalpojumu pircējs ar vairāk kā 2 miljoniem sūtījumu visā pasaulē katru gadu. Lai IKEA varētu sasniegt savu klimata stratēģijas mērķi un samazināt produktu pārvadājumos radušos siltumnīcefekta emisiju apjomu par 70% katram sūtījumam, ārkārtīgi svarīga ir smago kravas automašīnu elektrifikācija. Transporta elektrifikācija ir viens no risinājumiem, kas ir vērsts tieši uz klimata izmaiņu cēloņiem.

Šobrīd IKEA Industry, Volvo Trucks un Raben Grupa apvieno spēkus Polijā nolūkā ieviest nulles emisiju Volvo FM elektriskās kravas mašīnas transporta sistēmā. Kravas mašīnas tiks izmantotas iekšējiem preču plūsmas pārvadājumiem starp divām IKEA Industry ražotnēm, kas atrodas 14 kilometru attālumā viena no otras Zbonšinekā un Babimostā Polijas rietumos. 

Kravas mašīnas tiks uzlādētas IKEA Industry ražotnēs, izmantojot atjaunojamo elektroenerģiju no ārējā avota. Pirmā elektriskā kravas mašīna sāks darbību rudenī, tālāk tiek plānots paplašināt autoparku, balstoties uz zināšanām, kas tiks iegūtas pilotprojektā.

"Ar prieku paziņojam par sadarbību, kuras mērķis ir paātrināt mūsu pāreju uz ilgtspējīgāku autotransportu. Šis projekts ļaus mums izpētīt un uzzināt vairāk par izaicinājumiem un iespējām, kas rodas, ieviešot  plašākas elektriskā transporta operācijas un tā mijiedarbību ar citiem lielāka transporta tīkla aspektiem", tā Malgožata Dobies-Turulska, IKEA Industry Zbąszynek direktore.

"Raben Grupai šis projekts ir pirmais solis mūsu pašu autoparka dekarbonizācijā, kas mūs tuvina ambicioziem CO2 samazināšanas plāniem, kurus nesen zinātniski apstiprināja Zinātnē balstīto mērķu iniciatīvas (SBTi) eksperti. Šis projekts ir svarīgs arī visam kravu pārvadājumu procesam. Mēs esam viens no pirmajiem loģistikas uzņēmumiem Eiropā, kas pieņēma ambiciozu izaicinājumu izmantot elektrisku vilcēju ar 24 tonnu piekabi,” - ziņoja Pjotrs Banašaks, Raben Transport direktors, kurš arī piebilda –” Elektrificētā kravu transporta nākotne sākas šodien.”

“Mēs priecājamies strādāt kopā ar IKEA un Raben Grupu, lai izveidotu ilgtspējīgāku kravu autotransportu. IKEA un Raben abiem ir ambiciozi klimata mērķi tāpat kā Volvo. Šis projekts sniegs mums vērtīgas atziņas un izveidos labu pamatu plašākai sadarbībai nākotnē”, tā Roberts Grozdanovskis, Volvo Trucks vecākais viceprezidents Centrāleiropas austrumu reģionā un Austrumeiropā.