Raben Group apkopo datus par 2017. gadu

Printēt | Lejupielādēt kā PDF

Jauna uzņēmuma izveidošana: Raben East, uzticama izpētes un izstrādes departamenta atvēršana, četru uzņēmumu iegāde un gatavība atvērt savu loģistikas tīklu Vācijā. Arī divu jaunu noliktavu atvēršana Rumānijā un 20% daļu iegāde Itālijas uzņēmumā Sittam. Tie ir tikai daži svarīgi Raben Group notikumi aizvadītajā gadā.

Loģistikas sektoru uzskata par ekonomikas lakmusa papīriņu, un analītiķi bieži vien pēc tā mēra tirgus vispārējo stāvokli. Iepriekšējais gads, neskatoties uz daudzajām pārmaiņām un izaicinājumiem, piemēram, specializētu darbinieku trūkumu vai jaunajām ES prasībām, ir uzskatāms par Grupai veiksmīgu.

“Neskatoties uz daudzajiem izaicinājumiem, ar kuriem saskārāmies 2017. gadā, piemēram, jaunās ES regulas vai nepietiekams šoferu skaits, šis gads, manuprāt, bija ļoti pozitīvs. Galvenokārt mēs spējām izpildīt daudzus plānus kā Polijas, tā Vācijas tirgū." – notikušo vērtē Ēvalds Rābens (Ewald Raben), Raben Group izpilddirektors “Mēs esam ievērojami paplašinājuši noliktavu jaudu Polijā. No otras puses, Vācija ir Eiropas lielākais tirgus, kurā mīt 80 miljoni patērētāju. Mēs vēlamies, lai līdz 2018. gada beigām tas izmēra ziņā līdzinātos Polijas tirgum. Šī iemesla dēļ jau sākot ar janvāri mēs atveram paši savu neatkarīgo distribūcijas tīklu Vācijā, kurā būs vairāk nekā 30 noliktavu. Esmu pārliecināts, ka tā būs liela pievienotā vērtība ne tikai mūsu uzņēmumiem, bet galvenokārt mūsu klientiem visā Eiropā.

Raben Vācijā

2017. gads Raben Group Vācijā bija ļoti rosīgs. Galvenais uzdevums bija sagatavoties atvērt uzņēmumam piederošu transporta tīklu, kura darbību plānots sākt 2018. gadā. Kopš ienākšanas Vācijas tirgū 2005. gadā Raben ir bijis nemitīgā attīstībā. Šobrīd Raben Germany var piedāvāt transporta pakalpojumus visā valstī no 32 saviem depo, un tajā strādā 3000 cilvēku. Pagājušajā gadā, vēl bez investīcijām jaunos loģistikas centros, Raben pārņēma dažus uzņēmumus Vācijā, piemēram, kādreizējā Rhenus noliktavu Fellbahā un Veilimdorfā, kā arī transporta un loģistikas uzņēmumus Exice GmbH un RLZ Baden GmbH Karlsrūē. Tas arī iegādājās SCHMALZ + SCHÖN Logistik Gruppe noliktavu Kamenā, kas atrodas Ziemeļreinā-Vestfālenā, un Busse Logistik, kas atrodas Kasselā, daļas.

Raben dodas uz Austrumiem

Izvērtējot pieaugošo interesi Austrumu virzienā, Raben Group pieņēma lēmumu jūlijā dibināt Raben East sp. z.o.o. Jaunais uzņēmums piedāvā starptautiskos ceļa pārvadājumu pakalpojumus, tai skaitā regulāras kopkravas uz tādām valstīm kā Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Irāka, Kazahstāna, Moldova, Mongolija, Krievija, Tadžikistāna, Turkmenistāna, Turcija, Ukraina un Uzbekistāna. Uzņēmums darbojas neatkarīgi, izmantojot Eiropā pieejamos Grupas risinājumus. Raben East papildina Raben Group portfeli ar starptautiskā ceļa transporta pakalpojumiem, tai skaitā regulāras kopkravas ar Austrumu valstīm. Portfelī iekļauti arī muitas iestāžu pakalpojumi un konsultācijas saistībā ar transportu uz Austrumu tirgiem. Sūtījumu sadale un apvienošana notiek uz kopkravu tīkla pamata Grupas ietvaros visā Eiropā.

Pagājušajā vasarā Raben Group izveidoja sadarbību ar jaunu stratēģisko partneri, Borusan Lojistik. Tas ļāva paplašināt Raben piedāvāto pakalpojumu klāstu, papildinot to ar regulārām kopkravām starp Eiropas Savienību un Turciju. Turcijas partneris ir vadošais Turcijas loģistikas sektora dalībnieks ar vairāk nekā 44 gadus ilgu pieredzi.

Raben Eiropā

Raben Group 2017. gads bija nozīmīgs arī ar daudziem ieguldījumiem Eiropā. Tika iegūtas divas jaunas noliktavas Rumānijā — Sibiu un Klužā, Transilvānijas reģionā. Šobrīd Raben Logistics Romania piedāvā saviem klientiem noliktavas pārkraušanai sadales centrā, ar kopējo platību 5 400 m², ko apkalpo gandrīz 40 kvalificēti darbinieki. Ir vērts uzsvērt, ka uzņēmums ir aktīvi darbojies Rumānijas tirgū kopš 2016. gada un tā izaugsme ir patiešām dinamiska.

Raben ir arī ieguvis 20% uzņēmuma Sittam daļas; tas ir Itālijas tirgus līderis kopkravu segmentā, piedāvājot pārvadājumus pa ceļu, jūru un gaisu. Uzņēmuma galvenais birojs un noliktava atrodas Kornaredo, netālu no Milānas. Darījums tika slēgts ar mērķi stiprināt partnerību starp abiem uzņēmumiem. Savienība ar Raben ir Sittam valdei svarīga alternatīva, jo tā ļauj attīstīt Eiropas loģistikas tīklu arī tad, ja savā transporta tīklā notiek neparedzētas pārmaiņas.

"Pateicoties sadarbībai ar Sittam Centrālaustrumeiropas valstīs, mūsu tīkls ir audzis, pievienojot vēl vienu valsti. Itālijas tirgus ir orientēts uz eksportu, un mūs šis potenciāls ļoti interesē. – skaidro Ēvalds Rābens

Raben Polijā

Svarīgākais ieguldījums Polijas tirgū 2017. gadā bija netālu no Poznaņas esošā loģistikas centra paplašināšana. Jaunā noliktava Nr. 10 ir inovatīva iestāde ar ļoti lielu ietilpību un 20,500 m2 platību; tajā var uzglabāt 34,000 paletes, paredzot 400 m2 lielu platību pievienotās vērtības pakalpojumiem un 570 m2 lielu platību biroja vajadzībām. Pateicoties tam, esošā Raben Group Gadki noliktavas ietilpība ir palielinājusies par vairāk nekā 20%. Gada sākumā uzņēmums arī atvēra mūsdienīgu noliktavu Gnevomerzā, kas atrodas Legnicas īpašajā ekonomiskajā zonā, Legnickipolas apakšzonā. Iestādes platība ir apmēram 15 000 m2.

Vissvarīgākās ir inovācijas

Šodien digitalizācija ienāk visās loģistikas, transporta un sadales procesa jomās. Tādēļ, sekojot jaunākajām tendencēm un izmantojot iespēju tās ieviest uzņēmuma ikdienā, 2017. gada sākumā Raben Group izveidoja uzticamu izpētes un izstrādes departamentu, ko nodēvēja par "Genius Lab". Darbinieku kolektīvs vispirms risinās tādus jautājumus kā prognozējošā analītika, atkritumu apstrāde, industriālā automātika un plaši izmantotā loģistikas procesu attīstīšanas bez papīra dokumentācijas koncepcija.

"Raben Group jau daudzus gadus ir darbojies inovatīvi, un mēs ļoti elastīgi pārlaižam pārmaiņas, piemēram, investējot ekoloģiska autoparka izveidē un ieviešot dažādas ērtības saviem darbiniekiem, jo īpaši šoferiem, lai piesaistītu un paturētu labākos.  Vienlaikus mēs apzināmies, ka vide nepārtraukti mainās, un mēs esam tam gatavi."stāsta Aleksandrs Krolls (Aleksander Kroll), Raben Group ražošanas vadītājs

Raben Group jau daudzu gadu gaitā ir ieviesis inovatīvus risinājumus noliktavas un transporta procesos. Tādēļ uzņēmums šodien var lepoties ar autoparku, ko tieši pārvalda no Polijas un kurā 100% automašīnas atbilst Euro 5 un Euro 6 standartam. Autoparkā 60% automašīnu ir aprīkoti ar Euro 6 standarta dzinējiem.

Sociāli atbildīga uzņēmējdarbība

Gandrīz 12 000 palešu un vairāk nekā 7000 tonnas Pārtikas bankas projekta ietvaros tiek pārvadātas bez maksas; ir saglabāti gandrīz 10 000 koki, izvēloties elektroniskus rēķinus, un tas vienlaicīgi uzlabo uzņēmuma kultūru; ir segta vairāk nekā 15 000 bērnu dalība izglītojošajā projektā "Transports ir nepieciešams" un ir rīkotas 13 pārrunas ar ieinteresētajām pusēm. Šis ir īss apkopojums par uzņēmuma sociālās atbildības darbībām.  Raben Group īsteno sociālās iesaistīšanās stratēģiju, kas ir integrēta uzņēmuma stratēģijā. Uzņēmums rēķinās ar ieinteresētajām pusēm, kas ir izteikušas viedokli pārrunās, kā arī ar globālajām uzņēmuma sociālās atbildības tendencēm un izaicinājumiem. Galvenās jomas, kurās uzņēmums darbojas: vietējās kopienas, dabiskā vide, izglītība un ceļa satiksmes drošība.

12.01.2018
Ātrie kontakti
Raben Latvia SIA +371 (6) 738 29 11E-PASTS